Strateški i međuresorni pristup za ubrzani razvoj električnih vozila u Srbiji
U Privrednoj komori Srbije održan je sastanak predstavnika Srpska Asocijacija uvoznika vozila i delova sa predsednikom PKS
Markom Čadežom, ministarkom unutrašnje i spoljne trgovine Jagodom Lazarević i ministarkom zaštite životne sredine Sarom Pavkov.
Tema sastanka bilo je unapređenje razvoja tržišta električnih vozila u Srbiji i dalji razvoj e-mobilnosti. Dogovoreno je formiranje međuresorne radne grupe koja će koordinisati aktivnosti nadležnih institucija i privrede, sa ciljem sistemskog kreiranja mera i politika u ovoj oblasti. Predviđeno je da predložene mere budu razmatrane na najvišem nivou odlučivanja.
Kao prioriteti istaknuti su nastavak subvencija za kupovinu električnih vozila, razvoj prateće infrastrukture, pre svega mreže punjača, kao i uvođenje dodatnih nefinansijskih podsticaja koji bi doprineli većoj dostupnosti električnih vozila za građane i kompanije.
Razvoj e-mobilnosti sagledava se u kontekstu praćenja savremenih evropskih i globalnih trendova u oblasti održivog transporta i zelene tranzicije.
Izvor: PKS, Srpska asocijacija uvoznika vozila i delova
Fotografije: Boban Ristić, PKS